Co zyskam pijąc zieloną herbatę?

Pijąc herbatę, czasem nawet nie mamy pojęcia o tym, co też kryje się w tym niepozornym naparze. Powszechnie dostępne rodzaje herbat trafiają w gust każdego, ale zalety zielonej herbaty są wręcz wyjątkowe. Stanowi profilaktyczną ochronę przed zachorowaniem na nowotwory, a działanie to zostało potwierdzone naukowo.

Zdrowy tryb życia oraz dieta uzupełnione piciem naparu mogą mieć znaczący wpływ na organizm. O tym, że zielona herbata stosowana jest przez osoby z nadwagą, wiadomo od dawna, ponieważ poprawia trawienie, a to z kolei wzmaga metabolizm. Dobroczynne działanie zielonej herbaty znane są również z redukowania złego cholesterolu. Lepsze wyniki badań da się zauważyć przy regularnym piciu herbaty. Wszelkie niedoskonałości urody w postaci słabych włosów oraz cery bez witalności z występującymi wypryskami można skutecznie zwalczyć z pomocą naparu zielonej herbaty.

Obecnie jest ona najczęściej wprowadzana do niskokalorycznych diet jako ich uzupełnienie, ponieważ zalety zielonej herbaty doceni każdy, kto ma jakiekolwiek problemy ze zdrowiem lub wyglądem. Można ją pić na zimno, a także na ciepło, chłodna orzeźwia i sprawdza się latem w postaci zamiennika dla gazowanych napojów.

 

Może Ci się również spodoba