Najpopularniejsze gry MMORPG. Historia gatunku MMORPG – najbardziej grywalne MMORPG

MMORPG czyli Massively Multiplayer Online Role-Playing Game to rodzaj gier komputerowych, w którym duża ilość graczy może grać ze sobą w tym samym czasie w wirtualnej rzeczywistości. Ich podstawową zaletą jest olbrzymia grywalność. Zwłaszcza najpopularniejsze gry MMORPG cieszą się wielką popularnością na całym świecie, ze względu na fakt, że nie wymagają od gracza zakupu komputera o sporych parametrach. Dostęp do świata gry gwarantuje bowiem jej producent.

Historia kategorii – najbardziej grywalne MMORPG

Gry zbliżone specyfiką powstawały już od lat 90. XX wieku. Początki pierwszych gier sięgały jednak aż lat 70., gdy były to jeszcze wyłącznie gry tekstowe. Najbardziej grywalne MMORPG lat 90. Powstawały na platformę Commodore 64, która była bardzo popularna również w Polsce. Ekstremalny rozwój tego typu produkcji nastąpił wraz z powszechnym dostępem do Internetu.

Najpopularniejsze gry MMORPG, czyli klasyka gatunku

Choć technika oraz grafika komputerowa poszły znacząco do przodu w ostatnich latach, to wciąż klasyczne tytuły takie, jak: Aion, Neverwinter, ArcheAge lub World of Warcraft cieszą się olbrzymią popularnością również wśród młodszych pokoleń graczy.

 

Może Ci się również spodoba