Jak zacząć uzdrawiać siebie na wielu poziomach? Cz. 2

By wybaczyć musimy popatrzeć pod innym kątem. Zastanowić się czemu dana sytuacja, wymusiła na danym człowieku, takie, a nie inne zachowanie? Patrzmy na wszystkich z poziomu równości, nie oceniajmy. Jeśli coś nam wyjątkowo nie leży, uwsteczniamy się lub cierpimy, ucinajmy to. Zakańczajmy to. Nie pokutujmy w nieszczęśliwych związkach bez bliskości, nie zostawajmy w nieuczciwych układach, nie żyjmy w określony sposób, bo “mój ojciec jest pewnie wreszcie ze mnie dumny”. Każdy z nas ma swoją drogę, swoją ścieżkę, swój los.

 

Nie przywiązujmy się tak bardzo do wszystkiego, co daje nam złudne pozory bezpieczeństwa. Bądźmy elastyczni, tolerancyjni i otwarci na nowe. Czasami wystarczy zrobić porządek. W głowie czy w mieszkaniu, żeby uzdrowić w naszym życiu nasz potencjał. Nasze ciało należy uzdrawiać duchowo, właśnie miłością. Gdy sami siebie pokochamy. Gdy będziemy stymulować naszą duszę i nasze ciała subtelne, nasza energetyka wypełni się pięknymi afirmacjami płynącymi z serca. Stymulujmy się mówiąc sobie motywujące słowa. Doceniajmy każdy wykonany krok naprzód. Nie ciosajmy sobie kołków na głowie. Życie nie ma być idealne. Życie ma być przeżyte szczęśliwie, w radości i spokoju. Wśród ludzi, których szczerze kochamy. Wśród rzeczy, które poprawiają nam humor. Rozmawiajmy sami ze sobą, piszmy sobie miłe liściki, zostawiajmy sobie pozytywne afirmacje napisane szminką na lustrze. Bardziej przyjemnie zaczynajmy dzień.

 

Przestańmy napełniać się negatywną energią, od samego rana. Włączmy sobie relaksacyjną muzykę, zamiast stymulować się “strasznymi” wiadomościami z telewizji czy radia. Okej, stres jest potrzebny, ale żyjemy w czasach jego nadmiaru. Wpuśćmy więcej słońca do mieszkania. Jeśli czujemy taką potrzebę, zdejmijmy zasłony czy firany. Odżywiajmy się zdrowo, ćwiczmy, uprawiajmy sport. Otaczajmy się wspaniałą, dobrą energię. Pracujmy nad rozwojem świadomości, czytajmy ubogacające nas materiały; uczmy się nowego, lepszego życia.Nic tak dobrze nie uzdrawia jak wolność i życie na swoich zasadach. Nie ma większego szczęścia niż przeżyte szczęśliwe życie, którego nie żałuje się ani minuty. Które było barwne, pełne romantyzmu, ciepła i koloru. Pozwólmy sobie żyć pełnią życia.

Może Ci się również spodoba