Jak zrobić wianek na opasce

Chociaż letnie miesiące już za nami, to może się okazać, że wiele prac ręcznych związanych z kwiatami jest jeszcze przed nami. Chociażby z powodu balu karnawałowego naszej córki czy jasełek. Inne uroczystości z kalendarza szkolnego lub działalność w szkolnym kółku teatralnym również może od nas wymagać pomysłowości w tym kierunku. Może się w końcu okazać, że nasza pociecha potrzebuje wianka ze sztucznych kwiatów na tego rodzaju występy. I wówczas pojawia się pytanie jak zrobić wianek na opasce? Warto przygotować się na taka ewentualność.

W pierwszej kolejności warto zrobić listę rzeczy, które są nam potrzebne. Oprócz sztucznych lub pakietowych kwiatów warto również przygotować właśnie opaskę albo tasiemkę, na której umocujemy kwiaty. Sprawa będzie w znacznej mierze ułatwiona jeśli mamy w domu pistolet do kleju, wówczas ciepłym klejem możemy w kilka minut przytwierdzić sztuczne czy papierowe kwiaty do opaski według ułożonej wcześniej kompozycji. Oczywiście kwiatki do opaski możemy również przymocować za pomocą nici, jednak ten sposób wymaga od nas znacznie więcej pracy i czasu. Z tego też powodu znacznie wygodniej jest zdecydować się na zakup właśnie pistoletu na ciepły klej, szczególnie jeśli w domu są dzieci. Na pewno przyda nam się on jeszcze nie raz.

Jeśli nie mamy sztucznych kwiatów, to może się okazać, że musimy je również wykonać samodzielnie, na przykład z suszonych liści czy wstążek. Na pewno sprawdzi się w takiej sytuacji bibuła, z której szybko możemy wyczarować różnobarwne kwiaty o różnych kształtach i wielkościach. Je również będzie nam najłatwiej przytwierdzić do opaski właśnie klejem na ciepło.

Jak widać umiejętność robienia wianków, zarówno z żywych, jak i sztucznych kwiatów może się nam przydać w każdych okolicznościach. Nawet jeśli się tego akurat nie spodziewamy. Dlatego też zawsze warto mieć w domu zestaw dla osób kreatywnych, dzięki któremu z łatwością stworzymy małe dzieła sztuki i staniemy się naprawdę niezawodnymi rodzicami dla naszych pociech.

 

Może Ci się również spodoba